Studenti ze zemí EU

Koleje mají jako ubytovací zařízení povinnost všechny zahraniční studenty nahlašovat na cizineckou policii. O provedení registrace studenti dostávají od kolejí potvrzení, které musí po celou dobu pobytu v ČR nosit při sobě (pro případ kontroly ze strany Policie ČR).

Studenti ze zemí mimo EU, studenti z Turecka

Studenti s dlouhodobým vízem (mimo EU, studenti z Turecka, Ruska, Ukrajiny, Vietnamu) se musí po svém příjezdu, max. 3 dny po ubytování na koleji, nahlásit na OAMP - Odbor Azylové a Migrační politiky. Pokud tak neučiní do tří dnů, musí se dostavit na Cizineckou policii, kde bude nahlášen a může jim být vystavena pokuta! Doporučujeme telefonicky objednat minimálně týden předem, protože je dlouhá čekací doba. Pokud má student  “zvláštní pas” - zelený, nebo pas bez nalepeného víza, stačí s ním zajít pouze na Cizineckou policii, kde ho jen přihlásí.

Na potvrzení víza bude student potřebovat: 

 • platný cestovní pas s vízem 
 • dokumenty o programu Erasmus+ 
 • pokud student není v programu Erasmus+, musí být předloženo komplexní zdravotní pojištění 
 • ubytovací smlouvu z kolejí 
   

Cizinecká policie
Masarykova 29
400 01 Ústí nad Labem 
Telefonní číslo: 974 421 846 

Ministerstvo vnitra - odbor azylové a migrační politiky 
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem 
Po, St     8:00 - 17:00 
Út, Čt     8:00 - 14:00 
Telefonní číslo: 974 420 361, 974 420 365, 974 420 366 

Prodloužení víza

Někteří studenti zůstávají na další semestr a nemají prodloužená víza. Proto je objednejte na odboru azylové a migrační politiky. Vízum se prodlužuje nejdříve 3 měsíce a nejdéle 14 dnů před jeho vypršením. 

A co vše je potřeba pro žádost o prodloužení víza? 

 • Nejprve musí student zažádat na své domácí univerzitě o prodloužení. Pokud mu to domácí univerzita potvrdí, pošle mu potvrzení, které musí donést svému fakultnímu koordinátorovi. Fakultní koordinátor prodloužení potvrdí a pošle na rektorát. Rektorát mu následně pošle další dokumenty, které bude potřebovat, např. potvrzení o tom, že je zde přes program Erasmus+. 
 • Musí vyplnit žádost o prodloužení víza. Náhled zde. V bodu 39 zadejte nejlépe vaše číslo. Je možné, že na něj budou volat, že je potřeba doložit ještě nějaké dokumenty. 
 • Musí mít platný cestovní pas
 • Musí mít s sebou pasovou fotografii
 • Musí mít potvrzení o stávajícím ubytování a potvrzení o ubytování na další semestr. Je možné použít ubytovací smlouvu z kolejí, ale je potřeba zde mít originální podpis. 
 • Musí mít potvrzení o stávajícím pojištění a potvrzení o pojištění na další semestr. 

V průběhu vyřizování nového víza může student zůstat na území ČR. Pokud mu vízum propadne před prodloužení, nemusí jet domů, ale nemůže vycestovat do žádné jiné země, ani země EU.